„Akademia Aktywności Edukacyjno- Społecznej w Mrągowie”

Tytuł projektu: Akademia Aktywności Edukacyjno- Społecznej w Mrągowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021- 2027

Wartość projektu: 829 162,50 zł

Dofinansowanie projektu: 786 772,50 zł

Cel projektu: podniesienie w okresie od 01.03.2024 do 31.12.2024 poziomu umiejętności / kompetencji podstawowych 60 osób w wieku +25 lat z miasta Mrągowo, powiat mrągowski, województwo warmińsko- mazurskie uczących się, pracujących lub zamieszkujących teren obszaru projektu o niskich umiejętnościach i kompetencjach w tym cyfrowych, które z własnej inicjatywy chcą podnieść/ uzupełnić swoje umiejętności i kompetencje poprzez realizację kompleksowego i zindywidualizowanego- w oparciu o diagnozę stworzoną dla każdego uczestnika – wsparcia w postaci instrumentów o charakterze edukacyjnym i społecznym

Okres realizacji projektu: 01.03.2024- 31.12.2024

Zadania realizowane w ramach projektu:

1. Diagnoza etap I- określenie poziomu umiejętności podstawowych i potrzeb edukacyjnych osób diagnozowanych oraz właściwe dostosowanie indywidualnego wsparcia edukacyjnego do potrzeb osoby.

2. Diagnoza etap II- badanie umiejętności podstawowych i potrzeb osób , które zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie. Na tym etapie uwzględnione będą również kompetencje społeczne, czynniki motywujące, ewentualne bariery udziału w projekcie.

3. Diagnoza etap III- celem zadania jest przekazanie uczestnikom projektu informacji zwrotnej, i planu dalszych działań. Przedstawienie uczestnikowi możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności w dalszym życiu prywatnym i zawodowym. Każdy UP otrzyma na zakończenie III etapu Indywidualny Raportów Diagnostycznych

4. Mentoring/ coaching- indywidualne konsultacje z coachem- wsparcie pozainstytucjonalne w celu wspierania postępów osób uczących się na wszystkich etapach procesu poprawy umiejętności. Grupy wsparcia edukacyjnego- dotyczące angażowania umiejętności uczestników w celu zaspokajania ich potrzeb, zajęcia z mentorem wprowadzające elementy terapii grupowej.

5. Kursy/ szkolenia doskonalące personel projektu- zaplanowano kursy/ szkolenia doszkalające dla mentora/ coacha dotyczące rozwinięcia swoich kompetencji w obszarze pracy z osobami dorosłymi o niskich umiejętnościach.

6. Moduł komunikacji interpersonalnej- komunikacja w języku polskim, nabycie umiejętności porozumiewania się w mowie i piśmie w różnych sytuacjach komunikacyjnych, obserwowanie swojego sposobu porozumiewania się i przystosowywania go do wymogów sytuacji, rozróżniania i wykorzystywania różnych typów tekstów, poszukiwania gromadzenia i przetwarzania informacji, itd.

7. Moduł kompetencje cyfrowe- nauka umiejętnego i krytycznego wykorzystywania technologii społeczeństwa informacyjnego (TSI) w pracy, rozrywce i porozumiewaniu się.

8. Moduł etyka i kultura- nabycie wiedzy w zakresie moralności, systemów myślowych, wartości życiowych w oparciu o nauki moralne wynikające z np. przysłów ludowych, w zakresie rozumienia , rozpoznawania, wyjaśniania, poznawania, analizy, interpretacji doświadczeń moralnych, itp.

9. Moduł kompetencje zarządzania czasem i przedsiębiorczość- nabycie umiejętności planowania oraz systematycznego wykonywania zadań, które mają w założonym czasie doprowadzić do realizacji celu.

10. Moduł kompetencje matematyczne

11. Moduł proekologiczny

 

Biuro Projektu:

MCAL Mrągowo

11-700 Mrągowo
ul. Kopernika 2 C

Tel: 89-525-59-54

W celu przystąpienia do projektu poniżej kwestionariusz i regulamin rekrutacji. Wydrukowane dokumenty należy złożyć w Biurze Projektu. W Biurze Projektu dostępne są również wydrukowane kwestionariusze.

Kwestionariusz

Deklaracja uczestnictwa

Ankieta

#FunduszeUE, #FunduszeEuropejskie

Więcej informacji w biurze projektu

MCAL

ul. Kopernika 2 C
11-700 Mrągowo
Tel: 89-525-59-54